ALBANIA DHE MACRON, NJE FANELLE E RE PER TE FLUTURUAR ME LARTE SI SHQIPONJE.

Tirane, 22 shkurt 2017 ne ambientet e Hotel Plazza Tirane, u prezantuan nga Macron dhe Fshf fanellat e reja te Kombetares shqiptare te sezonin 2017-2018, per eliminatoret e Boterorit 2018.
Pas suksesit me fanellen e Europianit 2016 e cila rezultoi si me e bukura e Euro 2016, dhe shume e pelqyer nga te gjithe shqiptaret ane e mbane globit,
Macron prezanton fanellat e reja ne tre ngjyra : e kuqe, e bardhe dhe e zeze.
Kete here Macron vjen me nje dizanj ndryshe nga ai i meparshmi, por duke ju permbajtur simboleve tona kombetare, ku perseri eshte bazuar ne identitetin tone kombetar, shqiponjen duke dizenjuar puplat e saj ne forme rombi .
Uniformat e reja qe prej dates 22 shkurt jane te disponushme ne dyqanin MACRON STORE TIRANA ne Ring Center Zogu i Zi,  si dhe ne faqen  online  macronstoretirana.com
Uniformat e reja do te perdoren per here te pare nga Kombetarja  ne ndeshjen me Italine, e cila do te zhvillohet ne  date 24 mars 2017, ne Palermo te Italise.